O poznání ve světě médií
Výchova a hodnoty: nabídka týdne pro školy ve dnech 19.—25. června 2017

Média na vlastní kůži

Výbuch v chemičce - novinářem na jeden den

Vzdělávací hra pro žáky středních škol
ve dnech 23.—25. června

Jak hra probíhá? V této konkrétní hře se podle připraveného scénáře společně vytváří strhující příběh. Vše spouští výbuch v chemičce. Jelikož se tato fiktivní událost stane zprávou dne, musí se k ní všichni hráči nějak postavit.

Studenti/hráči na sebe berou role redaktorů, tiskových mluvčí, moderátorů, blogerů, či fotoreportérů. Hra se rozvíjí v několika dějových fázích, které odpovídají vývoji událostí.

Program připravila a realizuje Vyšší odborná škola publicistiky (www.vosp.cz) ve svých prostorách (Spálená ulice, Praha 1). Hra je určena skupině o 20 - 35 účastnících. 

Podrobnosti o hře jsou uvedeny v samostatném souboru ke stažení:

Zvláštní nabídka přednášky pro pedagogy nebo rodiče na témata: nebezpečí dezinformací, kyberšikana, mediální vzdělávání s ohledem na křesťanské hodnoty.

Filmové dopoledne s diskusí

Psi Páně - aneb sněz ten film

Promítání filmu a diskuse s hlavním progagonistou pro žáky středních škol 

Uskuteční se v Městské knihovně v Praze 1 ve středu 21. června 2017 od 9 hodin. Délka filmu je 70 minut, po promítání bude následovat beseda s P. Jindřichem Poláčkem, protagonistou filmu.

O filmu na stránkách www.psipane.cz:

Dominikáni. Nebo-li Psi Páně. Mají 800 let. To si zaslouží dokument. Snímek Psi páně je nejnovějším kouskem režiséra Jonáše Vacka, rodáka z Lipníku nad Bečvou. Dokument se na řád dominikánů dívá z trochu jiného pohledu, vznikal během loňského roku a klade si za cíl oslovit širší veřejnost.

Kdo to jsou dominikáni a co tady v 21.století vůbec dělají? ... Dokument se mimo jiné zaměřuje na tři témata, na kterých křesťanství stojí a která sama o sobě vyvolávají otázky a kontroverzi - křest, eucharistii a zpověď. 

Recenzi na tento film napsala "zapřisáhlá ateistka" Veronika Jančová (únor, 2017).